Blokada konta na Allegro, czyli jak nie sprzedawać.

blokada konta na allegro

Lubię testować, oj bardzo lubię! Jednak jeśli prowadzisz sprzedaż na Allegro, to z testami lepiej trochę uważać, bo blokada konta na allegro może przydarzyć się również Tobie.

Sprawy formalne

Kiedy tak naprawdę Allegro może zablokować Ci konto? Jest kilka głównych powodów:

  • nie opłacasz rachunków na czas (lub co gorsza w ogóle ich nie regulujesz)
  • nie przestrzegasz regulaminu
  • albo tak jak jak w moim przypadku 3 razy wchodzisz do tej samej rzeki – czyli popełniasz ten sam błąd mimo ostrzeżeń

Produktyzacja – od tego się zaczęło

Zanim jednak blokada konta na allegro mnie dopadła, wyjaśnię wam jak to się zaczęło. W grudniu ubiegłego roku postanowiłem podpiąć hurtownię przez Baselinkera, z którą wcześniej podpisałem umowę. Nie sądziłem, że wystawianie poprzez BL jest takie proste. Całe dopasowanie produktu przebiega automatycznie i w jeden dzień wystawiłem tak 1000 aukcji.

Wystawiając w taki sposób aukcje, można się narazić na to, że przyporządkuję się nam niewłaściwy produkt, lub inne jego parametry. Po tygodniu dostałem pierwsze ostrzeżenie i część aukcji została usunięta. Po kolejnych dwóch tygodniach sytuacja się powtórzyła. Poprawiłem wszystkie produkty – tak myślałem. Za trzecim razem pojawił się wielki, czerwony, baner jak poniżej:

Blokada konta na allegro

Mimo, iż oferty trwały, to nie mogłem w żaden sposób ich poprawić oraz zmienić.

Kontakt z obsługą

Nie pozostało mi nic innego jak napisać w formularzu i czekać na odzew. Otrzymałem informację jaki był powód i to tyle. Zostawili mnie z zablokowanym kontem, więc zapytałem jak mogę odblokować konto? Musiałem złożyć stosowne oświadczenie, że więcej tego błędu nie popełnię. Jeśli mi się zdarzy to czeka mnie znów blokada konta na allegro, co może trwać następnym razem o wiele dłużej.

Wnioski

Cała sytuacja trwała 2 dni. Na szczęście tylko jedno konto zostało zablokowane. Z tej sytuacji wyciągnąłem kilka wniosków:

  • warto mieć kilka kont na allegro z różnym asortymentem
  • nie warto sprzedawać tylko w jednym kanale
  • mieć swój biznes na boku lub małe projekty, które można szybko ruszyć
  • warto sprawdzać wszystko po kilka razy przed wystawieniem
  • w Allegro też pracują dobrzy ludzie, którzy chcą Ci pomóc, więc warto prowadzić merytoryczne rozmowy bez emocji – szybciej załatwisz sprawę

Więcej opowiadam na filmie poniżej: